Co proponujemy

Zapraszamy do nas o każdej porze roku.

Nasz dom znajduje się na terenie Jurajskiego Parku Krajobrazowego.
Tutaj przebiegają szlaki turystyczne piesze i rowerowe. W okolicy ruiny średniowecznych zamków, lasy sosnowe i mieszane, piękne tereny wypoczynkowe.Jura Krakowsko-Częstochowska, to teren idealny do uprawiania wspinaczki. Najbliższe skałki oddalone są 500 metrów od dom
W naszej okolicy można także uprawiać jeździectwo, dla miłośników jazdy konnej proponujemy okoliczne stadniny w Morsku, Parkoszowicach czy w Udóż.
W upalne dni lata można skorzystać z kąpieli w pobliskich akwenach wodnych (3- 6 km) w Kostkowicach, Kroczycach, a także na otwartych basenach w Zawierciu.
Zimową porą można uprawiać:
1/ski touring – narciarstwo śladowe, teren wokół naszego domu jest idealny do uprawiania turystyki narciarskiej , w okolicach Żarek , Mirowa i Podlesic,  przygotowane są trasy do narciarstwa biegowego. Przy trasach narciarstwa biegowego w Żarkach jest wypożyczalnia nart.
2/narciarstwo zjazdowe, stoki zjazdowe (dośnieżane, wyciąg)) : Morsko 5 km, Smoleń i Cisowa 35 km. Przy stoku narciarskim jest wypożyczalnia nart.
 

Noclegi i wypoczynek w domu.


Do dyspozycji gości  :

3 pokoje z łazienkami oraz 2 pokoje ze wspólną łazienką  dostępną  z korytarza.
W pokojach drewniane podłogi, na ścianach tradycyjny tynk, ściany malowane farbą ekologiczną. Wszystkie łóżka są drewniane.

W jasnym dużym holu miejsce do wspólnego biesiadowania ; 2 duże stoły z krzesłami, półka z prasą i książkami,
Jadalnia  ogólnodostępna z aneksem kuchennym, wyposażonym w dużą lodówkę,  piec  4 palnikowy , naczynia, garnki, sztućce. Korzystając z aneksu kuchennego i jadalni można indywidualnie przygotować śniadania czy inne małe, szybkie ciepłe posiłki.

 

 

 


Parkowanie

Teren domu jest ogrodzony,  wyznaczone są miejsca do parkowania samochodów. Parking nie jest strzeżony.

 

 


Wewnętrzna droga na posesji i wyznaczone miejsca do parkowania samochodów

Widok z okna domu w stronę skałek.

Zapraszamy,

Danuta Wach


Aktualizacja: 25.11.2023r